هزاران دانش آموز در مناطق محروم و دورافتاده کشور در انتظار بازگشایی مدارس برکت در آغاز سال تحصیلی جدید هستند.

این دانش آموزان در سال های اخیر از نعمت تحصیل در مدارس ساخته شده توسط مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت برخوردار شدند.

بنیاد عام المنفعه و اجتماعی برکت که از سال 86 زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاسیس شد، به توصیه رهبر معظم انقلاب، ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور را در دستور کار خود قرار داد.

با گذشت چند سال از مدرسه سازی بنیاد برکت در مناطق محروم کشور، اینک مدارس برکت همچون نگین درخشانی در این مناطق می درخشد و امید به آینده و زندگی بهتر را برای مردم روستاهای کشور به ارمغان آورده است.

کودکان و نوجوانان بسیاری از این مناطق تا پیش از تاسیس مدارس برکت ، از نعمت تحصیل در مکان آموزشی  مناسب و استاندارد محروم بودند.

ساخت 220 مدرسه شامل 947 کلاس درس، دستاورد مدرسه سازی بنیاد برکت در مناطق محروم کشور بوده است و این تلاش گسترده به سرعت و قوت ادامه دارد.

این بنیاد درصدد است شمار مدارس برکت را به 1000 مدرسه برساند و تاکنون ساخت 407 مدرسه شامل 1726 کلاس درس برنامه‌ریزی نموده که در دست اجرا می‌باشند تا کودکان و نوجوانان برخوردار از تحصیل در این مدارس بازهم فزونی یابد.

مردم ساکن در مناطق روستایی و کمتر برخوردار به شدت از سیاست مدرسه سازی بنیاد برکت حمایت می کنند و اعتقاد دارند این حرکت به توسعه و پیشرفت روستاها کمک می کند و مانع از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها می شود.

تاکنون بیشترین مدارس برکت در روستاها و نقاط محروم استان های خوزستان ، سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و شمالی ساخته شده است که شامل 110 مدرسه می شود اما این تلاش بی وقفه در تمامی استان های کشور ادامه دارد و تاکنون هیچ استانی در کشور از این نعمت محروم نبوده است.

مدارس ساخته شده توسط بنیاد برکت براساس بهترین و استاندارترین اصول ساخت اماکن آموزشی تاسیس شده است و از مناسب ترین تجهیزات آموزشی که حتی برخی مدارس شهرهای بزرگ از آن برخوردار نیستند، بهره مند است.

در سال های اخیر با شروع بکار فعالیت مدارس برکت در مناطق محروم کشور، استعدادهای برجسته و ارزشمندی دراین مناطق شکوفا شد که هریک از آنان برای آینده کشور سرمایه بزرگی محسوب می‌شوند.

هزاران دست نوشته دانش آموزان مدارس برکت که خطاب به رهبر معظم انقلاب و مسئولان بنیاد برکت نوشته شده، بهترین گواه از شور و شعف این دانش آموزان است که ارزش برخورداری از نعمت تحصیل در این مدارس را با تمامی وجود حس می کنند.

اینک بنیاد برکت با درک عمیق از حرکت ارزشمندی که تاکنون انجام داده است تلاش دارد شمار مدارس خود را در مناطق محروم به یکهزار مدرسه برساند.

این حرکت جهادگونه و انقلابی توسط مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت به سرعت در حال پیگیری است تا در سال های تحصیلی آینده ، شمار کودکان و نوجوانان برخوردار از نعمت این مدارس بازهم فزونی یابد.
تاريخ : | | نویسنده : amayesh93 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.