مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری از تبدیل آرشیو موسیقی بومی ایران به نسخه های دیجیتال خبرداد.
به گزارش روز شنبه ایرنا، پیروز ارجمند در این مراسم افزود: آرشیو موسیقی بومی ایران که عموما مربوط به موسیقی نواحی است تبدیل به نسخه های دیجیتال شد و در حال حاضر این آرشیو از معرض نابودی نجات پیدا کرده و امیدوارم تبدیل به بانک موسیقی ملی ایران شود.
وی اظهار کرد چشم امید بسیاری از موسیقیدانان ملی، اعم از سنتی و محلی به حوزه هنری است و همه دوست دارند آثارشان در این نهاد تولید و حمایت شود.
ارجمند گفت: در این خصوص تاکنون 35 عنوان اثر تولید شد که تعدادی از آن ها تولید و عرضه شده است و عرضه بخشی از آن ها ادامه خواهد داشت. 
وی افزود: در حوزه موسیقی 4 پژوهش کاربردی وجود داشت که 2 تا از این پژوهش ها بسیار مهم بوده و در حال حاضر در بخش اقتصاد و موسیقی برای ما راهگشا است.
ارجمند به برگزاری مطلوب حدود 100 کنسرت در مدت حضورش در مرکز موسیقی حوزه هنری اشاره کرد و افزود: در این مدت استودیو پژواک نیز بازدهی چند برابری داشت و خوشبختانه آثار بسیار خوبی در آن تولید شد.
**حسرت دو کار در حوزه هنری به دلم ماند
مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه عنوان کرد: در حوزه هنری دو کار دوست داشتم انجام شود اما به دلیل مشکلات بودجه انجام نشد و امیدوارم در مدیریت فاضل نظری پی گرفته شود. 
وی انتشار فصلنامه مقام با رویکرد جدید را یکی از این فعالیت ها عنوان کرد و گفت: برای چند شماره آن مطالب و مقالات آماده شد و رویکرد خوبی در این مورد آغاز کردیم. دیگری هم تشکیل گروه کر درحوزه هنری است. در سند توسعه موسیقی کشور نقش ویژه ای برای حوزه هنری در نظر گرفته ایم.
ارجمند خاطرنشان کرد: در سند توسعه موسیقی کشور که در حال تدوین است به طور ویژه به نقش و برنامه ای که برای حوزه هنری دیده ایم توجه داریم و امیدواریم حوزه نقش موثر خود را ایفا کند. حوزه هنری به عنوان یکی از 3 مرکز بزرگ و تاثیرگذار در حوزه موسیقی کشور در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما است. 
وی تصریح کرد چشم امید بسیاری از موسیقیدانان ملی، اعم از سنتی و محلی به حوزه هنری است و همه دوست دارند آثارشان در این نهاد تولید و حمایت شود. 
ارجمند با اشاره به سمت خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: مسیر سختی را آغاز کرده ام. مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئولیت دشواری است و روزی حدود 20 ساعت کار فشرده و سخت انجام می دهم.
وی درباره فعالیت های خود در دوران مدیریت مرکز موسیقی حوزه هنری، گفت: دفتر دانشنامه موسیقی نواحی تاسیس شد که اگر این دفتر در مسیر متعالی خود قرار بگیرد می تواند به رشد و بالندگی برسد. در دوران مدیریت در مرکز موسیقی حوزه هنری به استان های کشور سفر کردم و با مشکلات و کمبودهای اهالی موسیقی شهرستان های کشور آشنا شدم که این امر به فعالیتم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز کمک زیادی کرده است.
در این مراسم فاصل نظری به عنوان مدیر موسیقی حوزه هنری جایگزین پیروز ارجمند شد.

تاريخ : | | نویسنده : amayesh93 |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.