اخبار ,اخبار اقتصادی ,گرانی بنزین و زندگی فقرا

 

اخبار اقتصادی - گرانی بنزین با زندگی فقرا چه می کند؟

رییس جمهور روحانی ضمن بازدید از یک مرکز درمانی، در لابه لای گفت و گویش با خبرنگار تلویوزیون از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه در اردیبهشت ماه خبر داد. این یعنی بنزین و گازوییل از اردیبشهت حتما با قیمت های فعلی عرضه نمی شود.

بنزین و گازوییل باید گران شود. اما چقدرش درگیر معادله پیچیده ایی است. از یک سو اصلا به نفع کشور نیست که بنزین و گازوییل اینگونه ارزان عرضه شود و از سویی دیگر به نفع مردم نیست که خودروهای بی کیفیت و پر مصرف داخلی را با چنین قیمت های غیر رقابتی خریداری کنند.

 

ایا همه مناسبات کشور درست است که بنزین و گازوییل هم به قیمت واقعی اش عرضه شود؟ آیا ما در اقتصادی آزاد و با ثبات زندگی می کنیم که قیمت بنزین مان مطابق انچه که در همسایگی عرضه می شود، فرخته شود؟!

 

با گران کردن قیمت بنزین، که به کالایی معیار تبدیل شده است، همه کالا ها گران خواهد شد. آیا این گرانی طبقه فقیر و متوسط جامعه را به رنج بیشتر نمی اندازد؟ اینها بخشی از دلایل مخالفان گران کردن قیمت بنزین است.

اما یک واقعیت مشغول خودنمایی هر روزه است. با قیمت های فعلی بنزین و گازوویبل ، راه روشنی برای اقتصاد کشور قابل پیش بینی نیست. پس بنزین و گازوییل باید گران شود.

 

اما شیب گران شدنش مهم است. قانون از دولت خواسته است تا قیمت بنزین تا پایان برنامه پنجم به 95 درصد فوب خلیج فارس برسد. اگر سال قبل مصوبه مجلس برای گران کردن قیمت بنزین به موقع توسط دولت قبل اجرا می شد فشار قیمتی کمتری به امسال موکول می شد.

پیش از عید پیشنهاد وزارت نفت عرضه بنزین بصورت تک نرخی بود. البته رییس جمهور و هیات دولت در این زمینه به تصمیم نرسیده بودند. اختلاف دیدگاه بود. اینکه مدتهاست به وارد کننده گازوییل هم تبدیل شده ایم اتفاق دردناکی است.

اخبار اقتصادی - اخبار اقتصادی - رضا زندی،روزنامه نگار،خبرآنلاین

 تاريخ : | | نویسنده : amayesh93 |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
اجاره خودرو | کرایه اتومبیل

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.