فارس: دبيركل حزب اعتماد ملي دقايقي پيش محور برنامه‌هاي انتخاباتي خود را در سه حوزه اقتصاد، سياست داخلي و روابط بين الملل اعلام كرد.
   
مهدي كروبي دبيركل حزب اعتماد ملي در جمع خبرنگاران داخلي و خارجي ضمن اعلام كانديداتوري به بيان برنامه‌هاي انتخاباتي خود پرداخت.

وي با بيان اينكه برنامه‌اي تدوين شده و كامل داريم، گفت: بخشي از اين برنامه‌ها به طور كامل تدوين شده است و بخشي ديگري در حال كامل شدن است.

كروبي برنامه‌هاي خود را در سه محور عنوان كرد و گفت: مهمترين مشكل كنوني كشور در بخش‌هاي اقتصاد، كار، توليد و تورمي است كه روز به روز بالاتر مي‌رود و هزينه‌هاي سنگيني براي مردم ايجاد مي‌كند.

وي اولويت اول خود را مسئله اقتصادي و معيشت مردم عنوان كرد و در خصوص اولويت دوم كه سياست‌هاي داخلي است، گفت: مسائل اجتماعي مثل آزادي‌هاي مشروع مردم و دفاع از حقوق مردم، آزادي رسانه‌ها در چارچوب قانون اساسي، رفاه و امنيت مردم و احساس اينكه مسئولان امنيتي پناهگاه و خدمتگزار مردم هستند از مهمترين برنامه‌هاست.

دبيركل حزب اعتماد ملي افزود: همچنين سامان دادن به وضعيت بازنشسته‌ها، اصناف جزء، مسائل صنعت كاران و كشاورزان، جوانان و بانوان از موضوعات اجتماعي هستند كه بايد به آنان رسيدگي شود.

كروبي با انتقاد از ناديده گرفتن مشكلات توسط مسئولان دولتي اظهار داشت: يكي از مسئولان استان زنجان گفته بود كه وضع مردم آنقدر خوب است كه براي دادن زكات فطريه كسي پيدا نمي‌شود.

كروبي تصريح كرد: اين همه جنايات و غارت و ... محصول مشكلات معيشتي است، وقتي از ضعف‌ها مي‌گويم منظورم دولت فعلي يا پيشين نيست بلكه وجود خود مشكلات را عنوان مي‌كنم.

دبيركل حزب اعتماد ملي، سومين اولويت خود را در زمينه روابط بين‌الملل دانست و گفت: ما جز با اسرائيل با همه كشورهاي دنيا تلاش مي‌كنيم كه ارتباط خوب و حسنه داشته باشيم يا اگر نداريم حداقل شمشير براي ما نكشند البته با حفظ اصول و آرمانهاي‌مان كه به آن افتخار مي‌كنيم و محصول مبارزات اين ملت است.

كروبي گفت: تلاش مي‌كنم كه دشمن سازي نكنيم و با حرف‌هاي بيهوده براي كشور دشمن‌سازي نكنيم.

مهدي كروبي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه آنچه كه برايم بسيار مهم است، رعايت اخلاق انتخاباتي است، اظهار داشت: همه بايد فعاليت، تلاش و برنامه‌هايمان را اعلام كنيم و از داوطلباني كه حاميان آنها هستيم دفاع كنيم و از افترا، توهين و تخريب بپرهيزيم من راضي نيستيم كه موفقيتي كسب كنم كه در آن تخريب ديگران باشد.

وي همچنين از مسئولين نظارتي و اجرايي درخواست كرد كه بي‌طرف باشند و افزود: آنهايي كه مسئوليت دارند حتما گرايشي هم دارند اما در امانت‌داري بايد بي‌طرفي را رعايت كنند.

كروبي گفت: اين انتخابات يك امتحان بسيار مهم براي مسئولين است زيرا كه جرياني (اصلاح طلب) است كه از ابتداي انقلاب تاكنون در حاشيه نبوده و تا اين اندازه از اوضاع و احوال پشت پرده آگاه نبوده است براي همين انتظار بي‌طرفي از مسئولين را داريم.

دبيركل حزب اعتماد ملي همچنين تاكيد كرد: مسئولين از همين امروز صحبت‌هايي نكنند كه متوجه ديگران شود به صراحت مي‌گوييم اگر مسئولين اجرايي و نظارتي صحبتي براي تخريب ديگران كنند با انصاف و بي‌طرفي در تضاد است از امروز يك بزرگي نيايد بگويد كه دشمن مي‌خواهد در انتخابات دخالت كند. ما اعتقاد داريم كه دشمن در بين همه صفوف و همه جا قصد دخالت دارد ممكن است دشمن گاهي به گونه‌اي وارد شود كه قصد تحريف ديدگاه‌هاي امام را داشته باشد يا به نوعي از اسلام دفاع كند كه موجب تضعيف اسلام شود.

كروبي گفت: در اين دوره از انتخابات مشكلي كه وجود دارد و مورد قبول همه نيز هست اين است كه روساي جمهور ما همگي دو دوره بر روي كار بودند و در دور دوم انتخابات رقيب جدي نداشتند براي همين مسئولين اجرايي بايد متوجه باشند تا خدايي ناكرده از اختيارات آنها استفاده نشود.

دبير كل حزب اعتماد ملي با بيان اينكه از امروز كه اعلام حضور كردم حتما واكنش‌هاي مخالف و موافق شنيده خواهد شد، گفت: اگر افرادي عليه من حرف بزنند يا اگر روزنامه‌اي به دفاع و يا مخالفت من مطلبي نوشت، سكوت محض مي‌كنم، اما اگر از نهادهاي مبارك و مقدس بخواهند استفاده كنند يادشان باشد كه محكم جواب مي‌دهم، چون از اعتبار يك نهاد كه براي همه مقدس است مي‌خواهند سوء استفاده كنند.

كروبي تصريح كرد: همين روز اول اعلام مي‌كنم كه اگر نهادهاي مقدس بخواهند از اعتبار خود براي تخريب ديگران استفاده كنند مطمئن باشند كه جواب آنها را خواهم داد.  

تاريخ : | | نویسنده : amayesh93 |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
اجاره خودرو | کرایه اتومبیل
فال حافظ
خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی
خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
فروش جوجه بوقلمون - اردک - مرغ بومی - شترمرغ
چرا مردم به تور کیش دبی مالزی و تایلند روی آوردند
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی

لینک های مفید
درج آگهی رایگان | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.